Cera naczyniowa kosmetyki i pielęgnacja. Jeśli masz ten problem, lepiej to przeczytaj.

Cera naczyniowa – kosmetyki i pielęgnacja: Jedną z przyczyn powstawania cery naczyniowej jest niewłaściwa jej pielęgnacja. Prawdopodobnie robisz ją źle. Zacznij  poprawnie. Znajdziesz tutaj ważne podpowiedzi,  które ci w tym pomogą.

Stosuj kosmetyki dla cery naczyniowej rozsądnie. Uważaj,  czasem  nawet te, przeznaczone dla konkretnego rodzaju cery, mogą ją podrażnić i wywołać reakcje alergiczną. Każdy musi dostosować kosmetyki do swojej własnej cery.

Cera naczyniowa kosmetyki:

Tonik/ płyn micelarny jeśli się malujesz. Co ci da? Cera naczyniowa jest  wrażliwa, skłonna do podrażnień. Musisz na nią uważać.  Podrażnisz ją jeśli zaburzysz jej ph. Użyjesz wody, mydła, lub jakiegoś detergentu.  Najlepiej zrezygnuj z wody i używaj tylko toniku, płynu micelarnego lub specjalnych żeli. Szczególnie polecam  płyn . Rozpuszcza on makijaż, ale ma odpowiednie ph. Jeśli mimo wszystko musisz użyć wody, pamiętaj aby po umyciu przetrzeć skórę tonikiem. Dobre ph przywróci tonik bez alkoholu. Woda nie może być ani ciepła, ani całkiem zimna, by nie prowokować naczynek do obkurczania lub rozszerzania się.  Koniecznie zrezygnuj z myjek do twarzy. Nie używaj też  peelingów ziarnistych. Niepotrzebnie podrażniają  skórę.

Krem, który nawilży, odżywi  skórę. Co  ci da? Odżywienie jest ważne. Zapewnisz skórze dodatkową porcje składników, których potrzebuje. Dzięki temu będzie silniejsza. A poprzez nawilżenie powinien zniknąć dyskomfort, związany z nadmiernym ściągnięciem twarzy i suchością.

Krem, który ochroni skórę przed szkodliwym działaniem środowiska. Podstawową sprawą jest ochrona przed wiatrem i mrozem. A w lecie przez promieniami UV.

Fluid przeznaczony konkretnie do tej cery. Przypadkowy  fluid może obciążać  delikatną i wymagającą cerę.

Przyczyny cery naczyniowej mogą być różne. Różne też są sposoby walczenia z nią. Najlepiej jest przeprowadzić masowe działanie czyli: pielęgnacja, dieta, leczenie, ochrona skóry.

Zobacz też Cera naczyniowa – dieta ? Czyli co jest pyszne i pomoże wzmocnić twoje naczynka.

Domowe sposoby na trądzik różowaty, których raczej nie znasz a mogą pomóc

Wszystkie  informacje,  zamieszczane na tej stronie mają charakter informacyjny i edukacyjny, a nie konsultacyjny i nie mogą zastąpić porady lekarza medycyny . Stan zdrowia zawsze należy konsultować z lekarzem. Za skutki nieprawidłowego i nieodpowiedniego zastosowania przedstawionych tu informacji autorka nie ponosi odpowiedzialności.