Cera naczyniowa kosmetyki i pielęgnacja. Jeśli masz ten problem, lepiej to przeczytaj.

Cera naczyniowa kosmetyki

Cera naczyniowa kosmetyki i pielęgnacja. Gdy nie chcesz wyglądać jak ta papryczka.

Cera naczyniowa kosmetyki i pielęgnacja: Jedną z przyczyn powstawania cery naczyniowej jest niewłaściwa jej pielęgnacja. Prawdopodobnie robisz ją źle. Zacznij  poprawnie. Znajdziesz tutaj ważne podpowiedzi,  które ci w tym pomogą.

Stosuj kosmetyki dla cery naczyniowej; powinny mieć składniki wspomagające ten typ. Uważaj,  czasem  nawet te, przeznaczone dla konkretnego rodzaju cery, mogą ją podrażnić i wywołać reakcje alergiczną. Dlatego nie podam konkretnych firm. Każdy musi dostosować kosmetyki do swojej własnej cery.

Cera naczyniowa kosmetyki: Co musisz mieć :

Tonik/ płyn micelarny jeśli się malujesz. Co on ci da? Cera naczyniowa jest  wrażliwa, skłonna do podrażnień. Musisz na nią uważać. Nie narażaj jej. Podrażnieniem będzie, jeśli zaburzysz jej ph. Użyjesz wody, nie daj Boże mydła, lub jakiegoś detergentu.  Najlepiej zrezygnuj z wody i używaj tylko toniku lub płynu micelarnego. Szczególnie polecam ci płyn . Rozpuszcza on makijaż, ale ma odpowiednie ph. Jeśli mimo wszystko musisz użyć wody, pamiętaj aby po umyciu przetrzeć skórę tonikiem. Dobre ph przywróci tonik bez alkoholu. Woda nie może być ani ciepła, ani całkiem zimna, by nie prowokować naczynek do obkurczania lub rozszerzania się.  Może być letnia. Koniecznie zrezygnuj z rożnych myjek do twarzy. Nie używaj też  peelingów ziarnistych. Niepotrzebnie podrażniają one skórę.

Krem, który nawilży, odżywi  skórę. Co on ci da? Odżywienie jest ważne. Zapewnisz skórze dodatkową porcje składników, których potrzebuje. Dzięki temu będzie silniejsza. A poprzez nawilżenie powinien zniknąć dyskomfort, związany z nadmiernym ściągnięciem twarzy. A także z jej suchością.

Krem, który ochroni skórę. Jak ci się to połaci? Trzeba twoją skórę chronić przed szkodliwym działaniem środowiska. Podstawową sprawą jest ochrona przed wiatrem i mrozem. A w lecie przez promieniami UV.

Lub Krem który nawilży skórę/ krem który ochroni skórę. Są firmy które proponują takie cuda  czyli 2 w 1 . Ekonomiczne rozwiązanie dla chętnych.

Ewentualnie Fluid przeznaczony konkretnie do tej cery. Przypadkowy  fluid może obciążać  delikatną cerę. Zupełnie nie liczy się z jej potrzebami. A taka cera ma potrzeby. Jest wymagająca.

 

Przyczyny cery naczyniowej mogą być różne. Różne też są sposoby walczenia z nią. Najlepiej jest przeprowadzić masowe działanie czyli: pielęgnacja, dieta, leczenie, ochrona skóry. Pielęgnacja też powinna być masowa czyli taka jak w artykule. 

Zobacz też Cera naczyniowa – dieta ? Czyli co jest pyszne i pomoże wzmocnić twoje naczynka.

Domowe sposoby na trądzik różowaty, których raczej nie znasz a mogą pomóc