Domowe sposoby pielęgnacji skóry , których raczej nie znasz a mogą pomóc przy cerze naczyniowej.

Znajdziesz tutaj 4 domowe sposoby pielęgnacji cery naczyniowej, których raczej nie znasz, a mogą ci  pomóc.

 Zasada nr 1 Pilnuj się

  • Uważaj na temperaturę. Wysoka temperatura rozszerza naczynka. Czerwienisz się a one dodatkowo trącą sprężystość. Dlatego,  unikaj sytuacji gdy naczynia się rozszerzają : sauny, gorących kąpieli, gorących napoi i ostrych przypraw. Wystrzegaj się zbyt dużego wysiłku  fizycznego,  różnic temperatury: ciepło-zimno.
  • Unikaj wszystkiego co podrażnia: Twoja skóra naczyniowa jest bardzo wrażliwa i reaguje dużo bardziej na niekorzystne czynniki.
  • Nie rób sobie peelingu, który podrażnia buzię. Szczególnie peeling ziarnisty podrażnia cerę mechanicznie . A  ta ma już dość podrażnień. ( Jeśli musisz zastosować peeling to lepiej enzymatyczny i to nie zawsze).

Zasada nr 2  Pamiętaj o ph dobrym dla skóry

Uważaj na Ph podczas mycia twarzy. Co to znaczy? Nie używaj mydła i wody. Mają ph niekorzystne dla skóry. Zamiast tego zastosuj płyn micelarny i tonik. Przywracają naturalne ph, wiec łagodzą i zapewniają równowagę. Jeśli musisz umyć twarz wodą, to pamiętaj aby nie była zbyt ciepła, a  najlepiej letnia. Koniecznie po tym  przetrzyj twarz tonikiem.

Zasada nr 3 Wzmocnij naczynka od środka

Jeśli możesz zjadaj to, co wzmocni twoje naczynka i sprawi, że będą bardziej elastyczne. Czyli owoce i warzywa z dużą ilością witaminy C i E (antyoksydanty). Np. winogrona, rodzynki, pomidory i wiele inne. Ważna jest też witamina pp. Zapytaj w aptece o suplementy wzmacniające naczynia krwionośne. Regularnie stosowane mogą pomóc.

Zasada nr 4 : Chroń skórę przed światem.

Stosuj kremy i fluidy kamuflujace, dobrane dla twojego rodzaju cery. Używaj preparatów, które chronią  w zimie przed wiatrem i mrozem, w lecie przed słońcem.. Tanim rozwiązaniem jest stosowanie regularnie maseczki z glinki czerwonej. Wspomaga ona uszczelnienie naczynek.

Wszystkie  informacje,  zamieszczane na tej stronie mają charakter informacyjny i edukacyjny, a nie konsultacyjny i nie mogą zastąpić porady lekarza medycyny . Stan zdrowia zawsze należy konsultować z lekarzem. Za skutki nieprawidłowego i nieodpowiedniego zastosowania przedstawionych tu informacji autorka nie ponosi odpowiedzialności.

Zobacz też

Cera naczyniowa kosmetyki i pielęgnacja. Jeśli masz ten problem, lepiej to przeczytaj.

Cera naczyniowa – dieta ? Czyli co jest pyszne i pomoże wzmocnić twoje naczynka.