Domowe sposoby na trądzik różowaty, których raczej nie znasz a mogą pomóc

domowe sposoby na trądzik różowaty

Domowe sposoby na trądzik różowaty, on to może przespać, a Ty ?

Znajdziesz tutaj domowe sposoby na trądzik różowaty i cerę naczyniową, których raczej nie znasz, a mogą ci bardzo pomóc.  Można poprawić stan skóry, a czasem nawet pozbyć się problemu.

Czerwienisz się? Piecze cię i drażni? Jest ci gorąco w policzki  i masz dość? Najgorsze, że nie możesz tego wyłączyć. Za  chwile przedstawię ci  nieoczywiste domowe sposoby na trądzik różowaty i cerę naczyniową.

Domowe sposoby na trądzik różowaty : Zasada nr 1 jest za darmo i brzmi Pilnuj się

Uważaj na temperaturę. Wysoka temperatura rozszerza naczynka. Czerwienisz się. A one dodatkowo trącą sprężystość. Dlatego, na razie unikaj sytuacji gdy naczynia się rozszerzają : sauny, gorących kąpieli, gorących napoi i jedzenia, ostrych przypraw. Wystrzegaj się  zbyt dużego wysiłku  fizycznego, a także różnic  temperatury: ciepło-zimno.

Unikaj wszystkiego co podrażnia: Twoja skóra naczyniowa jest bardzo wrażliwa i reaguje dużo bardziej na niekorzystne czynniki.

Nie rób sobie peelingu, który podrażnia buzię. Szczególnie peeling ziarnisty podrażnia mechanicznie cerę. A  ta ma już dość podrażnień.( Jeśli musisz zastosować peeling to lepiej enzymatyczny).

Domowe sposoby na trądzik różowaty: Zasada nr 2 jest tania i szybka. Zajmie ci 5 minut dziennie i brzmi: 

 Pamiętaj o ph dobrym dla skóry

Uważaj na Ph podczas mycia twarzy. Co to znaczy? Nie używaj mydła i najlepiej nie używaj wody. Mają ph niekorzystne dla skóry. Zamiast tego używaj płynu micelarnego i toniku. Przywracają naturalne ph, wiec łagodzą i zapewniają równowagę. Jeśli musisz umyć twarz wodą, to pamiętaj aby nie była zbyt ciepła, najlepiej letnia. Koniecznie po tym  przetrzyj twarz tonikiem.

Domowe sposoby na trądzik różowaty: Zasada nr 3 do codziennego domowego stosowania. Jest trochę bardziej kłopotliwa, bo dotyczy jedzenia i brzmi : Wzmocnij naczynka od środka

Zjadaj to, co wzmocni twoje naczynka i sprawi, że będą bardziej elastyczne. Czyli owoce i warzywa z dużą ilością witaminy C i E (antyoksydanty). Np. winogrona, rodzynki, pomidory i wiele inne. (wpisz w wyszukiwarce np.  „owoce i warzywa z antyoksydantami” i znajdziesz dużo propozycji) Ważna jest też witamina pp. Zapytaj w aptece o suplementy wzmacniające naczynia krwionośne. Regularnie stosowane mogą pomóc.

Domowe sposoby na trądzik różowaty. Zasada nr 4 :

Chroń skórę przed światem.

Stosuj kremy, dobrane dla twojego rodzaju cery. Co lepsze w wielu miejscach, gdy poprosisz, dostaniesz darmową próbkę kosmetyku. Będziesz mogła sprawdzić w domu, jak skóra na niego reaguje. Czy nie ma alergii itp. Stosuj kremy chroniące: w zimie przed wiatrem i mrozem, w lecie przed słońcem. Fluidy kamuflujące, dobrane do  cery naczyniowej. Tanim rozwiązaniem jest stosowanie regularnie maseczki z glinki czerwonej. Wspomaga ona uszczelnienie naczynek.

Domowe sposoby na trądzik różowaty. Zasada nr 5 : 

Skup się na swojej cerze.

Problem ze skórą nie zniknie, gdy nie będziesz o nim myślała. Niestety tak to nie działa.Trzeba stosować się do zaleceń codziennie i przez dłuższy czas. Ale taki już jest urok problemów skórnych. Jeśli skóra tego wymaga skonsultuj się z dermatologiem. 

Zobacz też

Cera naczyniowa kosmetyki i pielęgnacja. Jeśli masz ten problem, lepiej to przeczytaj.

Cera naczyniowa – dieta ? Czyli co jest pyszne i pomoże wzmocnić twoje naczynka.