Pielęgnacja domowa skóry trądzikowej – 4 najważniejsze wskazówki :

Pielęgnacja domowa skóry trądzikowej w skrócie:

  • Zawsze zmywaj makijaż przed snem. Do zmywania twarzy używaj preparatów, które nie zaburzają naturalnego ph skóry i nie wysuszają.  Koniecznie takich – bez mydła i alkoholu. Dlatego, że  agresywne  produkty  mogą niszczyć dobre ph skóry i naturalną ochronę czyli „florę bakteryjną”. Po każdym kontakcie cery z wodą użyj  toniku, który  przywróci dobre  ph.
  • Chroń skórę przed  UV . Działanie słońca ( solarium itp. ) może powodować pogrubienie naskórka, a to dodatkowo utrudnia  wydostawanie się łoju. Poza tym, gdy na skórze są  zmiany zapalne to promieniowanie słoneczne  może  powodować przebarwienia.
  • Wybieraj właściwie dobrane  kosmetyki . Ważne by były nietłuste i nie zapychały dodatkowo porów. Uwaga : Pory zatkasz też, jeśli nałożysz na twarz zbyt dużo warstw  kosmetyków np. grube warstwy podkładu  fluidu  i filtru.
  • Nie wyciskaj i nie drap krostek. Dlatego, że po naruszeniu ich możesz zwiększyć ryzyko przebarwień, blizn i nasilenia problemu.
Wszystkie  informacje,  zamieszczane na tej stronie mają charakter informacyjny i edukacyjny, a nie konsultacyjny i nie mogą zastąpić porady lekarza medycyny . Stan zdrowia zawsze należy konsultować z lekarzem. Za skutki nieprawidłowego i nieodpowiedniego zastosowania przedstawionych tu informacji autorka nie ponosi odpowiedzialności.